Masz pytania? Wyślij e-mail na (service@daparto.de) lub użyj formularza kontaktowego
 1. Home
 2. Wszystkie części zamienne
 3. Napęd, oś, resory, koła
 4. Łożysko koła

Łożysko koła Części zamienne do wszystkich samochodów

Wybór pojazdu

Wybór poprzez katalog pojazdów

Łożysko koła

  Łożysko koła dla najbardziej popularnych marek

  • VW Łożysko koła
  • BMW Łożysko koła
  • Mercedes-Benz Łożysko koła
  • Audi Łożysko koła
  • Opel Łożysko koła
  • Ford Łożysko koła
  • Renault Łożysko koła
  • Toyota Łożysko koła

  Łożysko koła dla wszystkich marek

  Najważniejsze części zamienne Napęd, oś, resory, koła

  Główne zespoły

  Łożyska kół do wszystkich pojazdów

  Zadanie

  Głównym zadaniem łożyska koła jest prowadzenie i podparcie kół, wałów i osi oraz absorpcja sił osiowych i promieniowych wywołanych ruchami obrotowymi. W większości pojazdów silnikowych stosuje się dwa rodzaje łożysk kół: łożyska stożkowe i łożyska kulkowe.

  Podstawowa struktura łożysk kół jest zawsze taka sama, składają się one z pierścienia zewnętrznego i wewnętrznego oraz zintegrowanych elementów tocznych, które w zależności od typu łożyska koła mają postać kulki lub rolki. Pomiędzy dwoma pierścieniami łożyska znajdują się bieżnie, w których kulki lub rolki toczą się i przenoszą siłę działającą na łożysko z jednej bieżni na drugą.

  Aby zapewnić prawidłowe funkcjonowanie łożyska, musi być ono smarowane, ponieważ przy obracaniu łożyska powstają duże siły tarcia. Dziś nowoczesne łożyska często mają wbudowane generatory impulsów magnetycznych.

  Diagnozowanie

  Łożyska kół to elementy istotne z punktu widzenia bezpieczeństwa, które są sprzężone z czujnikiem prędkości obrotowej koła, w zależności od ich konstrukcji i zastosowania. Dostarcza ważnych informacji o prędkości obrotowej koła dla układu przeciwblokującego, które mogą mieć negatywny wpływ na skuteczność hamowania pojazdu w przypadku usterki.

  Uszkodzone łożyska kół można rozpoznać po głośnym i metalicznym odgłosie pracy i w tym przypadku należy je szybko wymienić. Uszkodzenia łożysk kół są zwykle spowodowane przez wyboje lub twardy kontakt z krawężnikami, ponieważ na łożysko koła działają duże siły promieniowe i osiowe.

  Naprawa

  Jeśli łożysko koła wymaga wymiany, zaleca się sprawdzenie innych łożysk również podczas naprawy, aby można było wcześnie wykryć uszkodzenia. W zależności od konstrukcji, łożyska kół wielu pojazdów można szybko wymienić w warsztacie. W niektórych przypadkach potrzebne jest jednak specjalne narzędzia, w tym celu należy jednak zaangażować tylko specjalistów, aby uniknąć kosztownych szkód wynikających ze skutków niefachowej naprawy. Jak już wspomniano, nowoczesne łożyska kół są wyposażone w pierścień impulsowy, który należy wziąć pod uwagę przy wyszukiwaniu części i ich wymianie.

  Uwaga: prosimy sprawdzić, czy część zamienna określona przez DAPARTO rzeczywiście odpowiada części zamiennej, której szukasz. Dodatkowe informacje mogą być konieczne do zapewnienia, że dana część zamienna pasuje do wybranego pojazdu. Jeśli masz jakiekolwiek pytania, nie wahaj się skontaktować z nami.

  Wszystkie ceny w zł z podatkiem VAT i ewentualnie z kosztami wysyłki lub innymi składnikami ceny. Możliwość pośredniej zmiany cen i rankingu.

  www | daparto-web