Masz pytania? Wyślij e-mail na (service@daparto.de) lub użyj formularza kontaktowego
 1. Home
 2. Wszystkie części zamienne
 3. Silnik
 4. Zestaw paska rozrządu

Zestaw paska rozrządu Części zamienne do wszystkich samochodów

Wybór pojazdu

Wybór poprzez katalog pojazdów

Zestaw paska rozrządu

  Zestaw paska rozrządu dla najbardziej popularnych marek

  • VW Zestaw paska rozrządu
  • BMW Zestaw paska rozrządu
  • Mercedes-Benz Zestaw paska rozrządu
  • Audi Zestaw paska rozrządu
  • Opel Zestaw paska rozrządu
  • Ford Zestaw paska rozrządu
  • Renault Zestaw paska rozrządu
  • Toyota Zestaw paska rozrządu

  Zestaw paska rozrządu dla wszystkich marek

  Najważniejsze części zamienne Silnik

  Główne zespoły

  Zestawy paska rozrządu do wszystkich pojazdów

  Kup tanio zestaw paska rozrządu w DAPARTO

  Nasze porównanie cen oferuje szeroki wybór zestawów paska rozrządu, pasujących do wszystkich popularnych modeli samochodów. Zanim kupisz, pamiętaj, że aby wybrać odpowiedni zestaw paska rozrządu, musisz znać liczbę zębów, jakiej potrzebujesz.

  W przypadku okrągłego cyklu spalania - pasek zębaty

  Pasy zębate należą do grupy pasów napędowych. W technice napędowej pasy te są wykorzystywane do przenoszenia napędu w napędach pasowych. Siła jest przenoszona przez zamknięty pasek, który jest wyposażony w uzębienie wewnątrz. Taśma ta biegnie przez koło pasowe, które również posiada uzębienie, które idealnie dopasowuje się do profilu zęba taśmy. Dzięki temu pasek nie ześlizguje się. Porównanie cen oferowane przez DAPARTO pokazuje szeroki wybór pasków rozrządu takich producentów jak Bosch i Blue Print. W pojeździe pasek rozrządu jest ważnym elementem systemu zarządzania silnikiem do napędzania wałka rozrządu. Jest on odpowiedzialny za sterowanie zaworami wlotowymi i wylotowymi cylindrów. Pasek zębaty przenosi ruchy obrotowe wału korbowego na wałek rozrządu, którego krzywki z kolei uruchamiają kolejne elementy napędowe. Ruchy są następnie przenoszone na zawory butli, które są otwierane lub zamykane w odpowiednim momencie. Pasek rozrządu stanowi zatem ważny krok w złożonej reakcji łańcuchowej i jest niezwykle ważny dla płynnego i precyzyjnego procesu spalania. Ponadto, ze względu na napęd pasowy sprężarki klimatyzacyjnej i pompy wodnej, do ich pracy wymagane są pasy rozrządu.

  Uszkodzenia i sposób ich wykrywania

  Uszkodzony pasek rozrządu może być najpierw zbadany przez Ciebie. Efekty takie jak czarna sadza, silne drgania i odgłosy z silnika oraz zmniejszone osiągi silnika mogą wskazywać na uszkodzenie. Za pomocą oględzin wizualnych, komponenty mogą być najpierw zbadane niezależnie. Należy zwrócić szczególną uwagę na nieuszkodzony pasek. Powinien być wolny od oleju, zadrapań i pęknięć. Ponadto, bezusterkowe uzębienie jest niezbędne do zapewnienia płynnej pracy. Jeżeli nie stwierdzono żadnych widocznych uszkodzeń, ale objawy utrzymują się, zalecamy, aby pojazd został skontrolowany przez ekspertów w warsztacie. Może to zapobiec kosztownym szkodom następczym. Zasadniczo zalecamy regularne, zapobiegawcze kontrole pasków rozrządu. Elementy te ulegają szybkiemu zużyciu z powodu stałych naprężeń mechanicznych. Z tego powodu należy przeprowadzać dokładne badania komponentów w regularnych odstępach czasu od 50.000 do 75.000 kilometrów. Zaleca się zlecić to badanie w specjalistycznym warsztacie, ponieważ często konieczne jest zdemontowanie części pasa napędowego w celu przeprowadzenia szczegółowego badania. Ponadto wymiana paska zębatego powinna być przeprowadzana w regularnych odstępach czasu wynoszących ok. 60.000-90.000 km, nawet jeśli nie występują oczywiste wady. Przegląd broszury serwisowej zawiera szczegółowe informacje na temat częstotliwości wymiany, których należy przestrzegać.

  Zakup zestawu paska zębatego i oszczędność kosztów

  Elementy paska zębatego należą do części pojazdu, które ulegają zużyciu na skutek naprężeń mechanicznych. Dlatego też, jeśli pojedynczy element jest uszkodzony, często ma sens kupno zupełnie nowego zestawu paska rozrządu i wymiana starych części. W większości przypadków jest to tańsze i bardziej oszczędne niż wymiana poszczególnych komponentów. Ponadto wymiana kompletnego zestawu paska zębatego chroni nowe części zamienne. Jeśli na przykład wymieniony zostanie tylko pasek rozrządu, może on bardzo szybko zostać ponownie dotknięty pęknięciami lub zadrapaniami. Dzieje się tak dlatego, że napinacz i koło pasowe również ulegają zużyciu. Nawet drobne defekty tych części samochodowych mogą spowodować uszkodzenie nowego paska rozrządu. Dlatego zalecamy zakup kompletnego zestawu paska zębatego zamiast poszczególnych komponentów. Kolejną zaletą zastosowania całkowicie nowego zestawu paska zębatego jest kompatybilność poszczególnych komponentów. Elementy składowe zestawów pasków zębatych są do siebie idealnie dopasowane. Zapobiega to zamawianiu i stosowaniu niezgodnych komponentów. Jeśli zęby paska zębatego i koła pasowego nie są dokładnie zazębiające się, pasek może się ślizgać i zużywać znacznie szybciej. W najgorszym przypadku może to doprowadzić do uszkodzenia całego napędu pasowego i podłączonych części samochodowych. Jeśli w napędzie pasowym wystąpi usterka napędu pompy wodnej, zalecamy zakupienie go oprócz paska zębatego. Zapewnia to optymalną kompatybilność obu komponentów. W naszej porównywarce cen można kupić nowy zestaw paska zębatego w korzystnej cenie, a następnie zlecić jego wymianę w zaufanym warsztacie specjalistycznym. Ze względu na złożoność komponentu zalecamy montaż wyłącznie przez ekspertów lub doświadczonych majsterkowiczów. W wielu przypadkach do instalacji wymagana jest platforma podnosząca. Podczas montażu należy upewnić się, że pasek zębaty jest idealnie dopasowany i nie jest przesuwany o jeden ząb. W najgorszym przypadku może to spowodować niedokładność czasów. Jeśli zawory zostaną otwarte zbyt wcześnie lub z opóźnieniem, w najgorszym przypadku może to spowodować uszkodzenie silnika.

  Nasze zalecenia

  - Niezbędne jest przestrzeganie regularnych przeglądów i wymian, aby móc szybko działać nawet w przypadku małej usterki. - W przypadku uszkodzenia zalecamy wymianę wszystkich elementów paska zębatego - oszczędza to czas i pieniądze oraz chroni przed ponownym uszkodzeniem spowodowanym przez zużyte elementy. - W przypadku wystąpienia szkody należy natychmiast podjąć działania w celu zapobieżenia kosztownym konsekwencjom, takim jak uszkodzenie silnika. Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące zakupów w DAPARTO, skontaktuj się z naszym działem obsługi klienta.

  Uwaga: prosimy sprawdzić, czy część zamienna określona przez DAPARTO rzeczywiście odpowiada części zamiennej, której szukasz. Dodatkowe informacje mogą być konieczne do zapewnienia, że dana część zamienna pasuje do wybranego pojazdu. Jeśli masz jakiekolwiek pytania, nie wahaj się skontaktować z nami.

  Wszystkie ceny w zł z podatkiem VAT i ewentualnie z kosztami wysyłki lub innymi składnikami ceny. Możliwość pośredniej zmiany cen i rankingu.

  www | daparto-web