Masz pytania? Wyślij e-mail na (service@daparto.de) lub użyj formularza kontaktowego
 1. Home
 2. Wszystkie części zamienne
 3. Napęd, oś, resory, koła
 4. Zestaw osłon, półoż napędowa

Zestaw osłon, półoż napędowa do wszystkich pojazdów

Wybór pojazdu

Wybór poprzez katalog pojazdów

  Zestaw osłon, półoż napędowa dla najbardziej popularnych marek

  • VW Zestaw osłon, półoż napędowa
  • Mercedes-Benz Zestaw osłon, półoż napędowa
  • Opel Zestaw osłon, półoż napędowa
  • Ford Zestaw osłon, półoż napędowa
  • BMW Zestaw osłon, półoż napędowa
  • Audi Zestaw osłon, półoż napędowa
  • Skoda Zestaw osłon, półoż napędowa
  • Renault Zestaw osłon, półoż napędowa

  Zestaw osłon, półoż napędowa dla wszystkich marek

  Najważniejsze części zamienne Napęd, oś, resory, koła

  Główne zespoły

  Zestawy osłon, półosie napędowe do wszystkich pojazdów

  Kup zestaw osłony przegubu napędowego w dobrej cenie online

  Porównywarka cen w DAPARTO oferuje szeroki wybór wysokiej jakości części zamiennych do wszystkich popularnych modeli samochodów - każdy znajdzie to, czego szuka! Przed zakupem należy pamiętać, że konstrukcja wału napędowego różni się w zależności od modelu pojazdu. Aby móc zamówić odpowiednią część zamienną, należy wziąć pod uwagę średnicę wewnętrzną oraz stronę montażu. Nasza funkcja wyszukiwania pomoże Ci szybko znaleźć właściwą część. W razie jakichkolwiek pytań dotyczących naszego formularza kontaktowego lub kontaktu telefonicznego prosimy o kontakt - chętnie odpowiemy na wszystkie Państwa pytania.

  Do ochrony wałka napędowego - Mieszek

  Wał napędowy jest ważnym elementem układu napędowego i odpowiada za przenoszenie sił pomiędzy przekładnią a kołem napędowym. Ponieważ zawieszenie koła jest ruchome, wał napędowy musi być ruchomy. Osiąga się to dzięki zastosowaniu różnych połączeń i smarowania smarem. Zastosowanie smaru zapobiega również ocieraniu się metalu o siebie nawzajem, co powoduje szybsze zużycie elementów składowych. Aby nie dopuścić do przedostawania się cząstek stałych, brudu i pyłu, nad każdym przegubem znajduje się tzw. kołnierz osiowy. Elastyczność tego rękawa jest gwarantowana przez kształt mieszka. Z tego powodu bagażnik osi jest również nazywany zestawem mieszków lub mieszkiem. Te części samochodowe są zazwyczaj wykonane z gumy lub tworzywa sztucznego. Częściej jednak stosuje się plastikowe osłony osi, ponieważ materiały te są bardziej odporne na temperaturę i mają lepsze właściwości ścierne. W związku z tym plastikowe osłony osi mają również dłuższą żywotność. Jest to szczególnie ważne, ponieważ komponenty są narażone na stałe obciążenia, takie jak przenikanie zanieczyszczeń, wpływy środowiska i siły mechaniczne. Wadą w przeciwieństwie do gumowych butów osi jest jednak brak elastyczności, co ma szczególny wpływ na montaż i wymianę. Na przykład, gumowy mieszek jest łatwiejszy w montażu niż jego plastikowy odpowiednik.

  Uszkodzenia - co robić i jak im zapobiegać?

  Zestaw mieszkowy wału napędowego jest narażony na stałe obciążenia, takie jak wysokie temperatury i wahania temperatury. Ponadto komponent ten jest nieustannie w ruchu. Z tych powodów mieszek podlega naturalnemu zużyciu i często wymaga wymiany. W szczególności mieszek zamontowany po stronie koła, zwłaszcza z napędem na przednie koło, podlega większym obciążeniom niż mieszek zamontowany po stronie przekładni. To szybsze zużycie wynika z temperatury emitowanej przez hamulce. Jednak najczęstsze wady wynikają z czynników środowiskowych, takich jak brud i wilgoć powodowane przez deszcz. Mogą one uszkodzić zestaw mieszków, który początkowo może doprowadzić do rdzy, a w najgorszym przypadku do pęknięcia. Uszkodzony mieszek może mieć negatywny wpływ na integralność połączeń, ponieważ nie są one już chronione. W związku z tym mogą one również ulegać zużyciu i mogą wymagać wymiany. Obciąża to nie tylko portfel, ale przede wszystkim bezpieczeństwo. W związku z tym, należy kupić nowy zestaw mieszków dla wału napędowego tak szybko, jak to możliwe, nawet z niewielkimi uszkodzeniami. Aby uniknąć poważniejszych konsekwencji, należy również regularnie przeprowadzać oględziny uszkodzonych komponentów i w razie potrzeby wymieniać je w odpowiednim czasie. Nasza rada: W przypadku wystąpienia usterki zalecamy zakup zestawu naprawczego do wału napędowego. Oszczędza to czas i pieniądze. Ponadto zestaw naprawczy gwarantuje kompatybilność komponentów między sobą i nie ma ryzyka zamawiania pojedynczych komponentów, które ostatecznie nie pasują. Oprócz nowego mieszka, zestaw zawiera również smar i zacisk.

  Porady naszych ekspertów:

  - Regularnie sprawdzać zestaw miechów wałka napędowego - szczególnie przed długimi przejazdami! - Demontaż i wymiana tych ważnych z punktu widzenia bezpieczeństwa części powinna być przeprowadzona przez specjalistów w warsztacie. -Przed zakupem zestawu mieszków należy znać średnicę wewnętrzną i stronę montażu, aby zapewnić kompatybilność komponentów.

  Uwaga: prosimy sprawdzić, czy część zamienna określona przez DAPARTO rzeczywiście odpowiada części zamiennej, której szukasz. Dodatkowe informacje mogą być konieczne do zapewnienia, że dana część zamienna pasuje do wybranego pojazdu. Jeśli masz jakiekolwiek pytania, nie wahaj się skontaktować z nami.

  Wszystkie ceny w zł z podatkiem VAT i ewentualnie z kosztami wysyłki lub innymi składnikami ceny. Możliwość pośredniej zmiany cen i rankingu.

  www | daparto-web