Masz pytania? Wyślij e-mail na (service@daparto.de) lub użyj formularza kontaktowego
 1. Home
 2. Wszystkie części zamienne
 3. Napęd, oś, resory, koła
 4. Wał napędowy

Wał napędowy do wszystkich pojazdów

Wybór pojazdu

Wybór poprzez katalog pojazdów

Wał napędowy

  Wał napędowy dla najbardziej popularnych marek

  • VW Wał napędowy
  • Mercedes-Benz Wał napędowy
  • Opel Wał napędowy
  • Ford Wał napędowy
  • BMW Wał napędowy
  • Audi Wał napędowy
  • Skoda Wał napędowy
  • Renault Wał napędowy

  Wał napędowy dla wszystkich marek

  Najważniejsze części zamienne Napęd, oś, resory, koła

  Główne zespoły

  Wał napędowy do wszystkich pojazdów

  Kup wał napędowy online w dobrej cenie

  Przy zakupie wału napędowego, wskazane jest zwrócenie uwagi na producentów i marki. Szeroki wybór producentów takich jak SPIDAN, SKF, HERTH & BUSS, VALEO i NTN / SNR można znaleźć w korzystnych cenach w naszej porównywarce cen.

  Budowa i działanie wału napędowego

  Głównym zadaniem i funkcją wału napędowego jest przenoszenie momentu obrotowego silnika z przekładni lub mechanizmu różnicowego na koła napędowe. Konstrukcja wału podzielona jest na wałek łączący, przegub o stałej prędkości obrotowej po stronie przekładni, przegub stały po stronie koła, tłumik drgań i pierścień układu przeciwblokującego, znany również jako pierścień czujnika ABS. Oprócz przenoszenia momentu obrotowego, wał napędowy kompensuje również wszystkie zmiany pozycji spowodowane ruchami sprężyny i układu kierowniczego oraz zapewnia optymalną synchronizację przegubów. Poza typem przegubu, wałki napędowe lub wałki przegubowe dzieli się na wałki z kompensacją długości i bez kompensacji długości.

  Symptomy uszkodzonego wału napędowego

  Uszkodzony wałek napędowy zwykle powoduje wyraźnie słyszalne odgłosy trzaskania po stronie dotkniętej uszkodzeniem podczas jazdy. Hałas jest szczególnie słyszalny na ciasnych zakrętach, podczas przyspieszania oraz podczas silnego ściskania i ugięcia. W przypadku wystąpienia takich problemów i symptomów, zwykle nie ma możliwości wymiany wałka napędowego w warsztacie.

  Jakie są przyczyny wadliwych wałów napędowych?

  Główną przyczyną wadliwych wałów napędowych jest przede wszystkim zużycie związane z przebiegiem, ale również błędy montażowe, niewłaściwy smar i uszkodzone tuleje mogą być przyczyną wadliwego wału napędowego.

  Jak sprawdzić uszkodzony wałek napędowy?

  Wałek napędowy jest sprawdzany podczas regularnej konserwacji pojazdu. Sprawdzane jest szczelne dopasowanie samego wałka, luz w przegubach i stan mankietów, tzn. zużycie. Zużyty lub rozerwany mankiet osi musi być natychmiast wymieniony, ponieważ brud i wilgoć mogą przeniknąć do przegubu i go uszkodzić. Jednak wadliwy wałek napędowy jest również zauważalny podczas jazdy i zwykle powoduje odgłosy trzaskania po dotkniętej stronie, zwłaszcza podczas jazdy po wąskich zakrętach oraz podczas przyspieszania i odbijania.

  Ile kosztuje wymiana wału napędowego?

  Zależy to między innymi od zakresu pracy i stawki godzinowej warsztatu. Profesjonalista zazwyczaj potrzebuje tylko krótkiego czasu na wymianę wału napędowego, tak aby koszty wymiany komponentu mieściły się w możliwych do opanowania granicach. Niestety, nie jest możliwe podanie wartości ryczałtowej. Ale należy się spodziewać co najmniej jednej godziny pracy i około 70 euro plus materiału.

  Ile kosztuje wymiana wału napędowego?

  Zależy to między innymi od zakresu pracy i stawki godzinowej warsztatu. Profesjonalista zazwyczaj potrzebuje tylko krótkiego czasu na wymianę wału napędowego, tak aby koszty wymiany komponentu mieściły się w możliwych do opanowania granicach. Niestety, nie jest możliwe podanie wartości ryczałtowej. Ale należy się spodziewać co najmniej jednej godziny pracy i około 70 Euro plus koszt materiału.

  Czy mogę sam wymienić wałek napędowy?

  Doświadczony użytkownik może kupić wałek napędowy, a także wymienić go na własną rękę, ponieważ zmiana jest dość łatwa do wykonania z większością pojazdów. Ponieważ są tu również pewne kwestie techniczne, przy brakującej wiedzy i niewielkim doświadczeniu zmiana wału napędowego powinna być dokonywana przede wszystkim przez specjalistyczne warsztaty.

  Czym jest połączenie o stałej prędkości?

  Przegub o stałej prędkości służy do równomiernego przenoszenia momentu obrotowego z wału na inny wał zamontowany pod kątem w celu równomiernego przenoszenia ruchu obrotowego, nawet przy większych kątach dyfrakcji. Przegub o stałej prędkości składa się z okrągłej obudowy z końcówką wału, piasty kulistej i koszyka kulistego z kulkami. Kulki są montowane w prowadnicach, które blokują obudowę z piastą i w ten sposób przenoszą moment obrotowy pomiędzy wałem wyjściowym a wałem napędowym.

  Co to jest wałek napędowy?

  Wałek napędowy jest przegubem po stronie koła. Jest to przegub kulowy stały, który opiera się na technologii z lat 30. i jest nadal używany jako przegub Rzeppa, choć znacznie bardziej nowoczesny i dalej rozwijany.

  Co to jest osłona osi / osłona wału napędowego?

  Osłona osi, zwana również osłoną wału napędowego, jest specjalnym mieszkiem, wykonanym głównie z gumy elastycznej, chroniącej przeguby wału napędowego. Osłona osi ulega ciągłemu zużyciu i dlatego w przypadku uszkodzenia należy ją szybko wymienić, zanim wniknięcie brudu i wilgoci spowoduje uszkodzenie przegubu. Nowsze osłony osi i wałów napędowych są teraz wykonane z tworzywa sztucznego, ponieważ mają one lepsze właściwości mechaniczne, takie jak znacznie wyższa odporność na temperaturę, co można przypisać również zastosowaniu wysokowydajnych smarów.

  Jak zmienić mankiet osi?

  Wymiana bagażnika osi to nic wielkiego dla większości pojazdów. Przy wymianie mankietu po stronie koła wałek napędowy nie musi być nawet całkowicie zdemontowany. Aby dostać się do mankietu, wałek napędowy zostaje poluzowany i wyciągnięty z zwrotnicy. Po usunięciu przegubu, który jest zamocowany za pomocą pierścienia zabezpieczającego, tuleja osi może zostać wymieniona, przegub ponownie zamontowany, a mieszek wypełniony smarem. Nowa tuleja osi jest mocno połączona z wałem i przegubem za pomocą dwóch zacisków zaciskowych. Teraz można ponownie podłączyć i dokręcić wałek napędowy. W zależności od pojazdu i modelu, wymiana butów osi może wymagać różnych nakładów czasu i wysiłku. Opis ten, który nie jest instrukcją montażu ani zmiany, jest przybliżoną procedurą wyjaśniającą zmianę osłony osi.

  Co to jest kołnierz przeciwpyłowy?

  Zasadniczo jest to ten sam komponent co osłona osi, ale pod inną nazwą, ponieważ osłona przeciwkurzowa jest również wykonana z gumy lub tworzywa sztucznego w celu ochrony połączeń.

  Nasze porady ekspertów: W przypadku uszkodzenia wałka napędowego zareagować prawidłowo.

  Jeśli chcesz wiedzieć, jak wykryć uszkodzony wałek napędowy i co robić w takim przypadku, należy przestrzegać poniższych wskazówek: Wyraźne odgłosy trzaskania, zwłaszcza przy ciasnych zakrętach, są często oznaką usterki. Najczęstszymi przyczynami są błędy montażowe i zużycie. W przypadku usterki wałek napędowy należy wymienić w warsztacie. Jeśli potrzebujesz porady dotyczącej zakupu w DAPARTO, nasz zespół ekspertów z przyjemnością Ci pomoże.

  Uwaga: prosimy sprawdzić, czy część zamienna określona przez DAPARTO rzeczywiście odpowiada części zamiennej, której szukasz. Dodatkowe informacje mogą być konieczne do zapewnienia, że dana część zamienna pasuje do wybranego pojazdu. Jeśli masz jakiekolwiek pytania, nie wahaj się skontaktować z nami.

  Wszystkie ceny w zł z podatkiem VAT i ewentualnie z kosztami wysyłki lub innymi składnikami ceny. Możliwość pośredniej zmiany cen i rankingu.

  www | daparto-web