Masz pytania? Wyślij e-mail na (service@daparto.de) lub użyj formularza kontaktowego
 1. Home
 2. Wszystkie części zamienne
 3. Karoseria, blacha, przeszklenie, elementy budowy
 4. Reflektor

Reflektor Części zamienne do wszystkich samochodów

Wybór pojazdu

Wybór poprzez katalog pojazdów

Reflektor

  Reflektor dla najbardziej popularnych marek

  • VW Reflektor
  • BMW Reflektor
  • Audi Reflektor
  • Mercedes-Benz Reflektor
  • Opel Reflektor
  • Ford Reflektor
  • Renault Reflektor
  • Toyota Reflektor

  Reflektor dla wszystkich marek

  Najważniejsze części zamienne Karoseria, blacha, przeszklenie, elementy budowy

  Główne zespoły

  Ważne informacje dotyczące naprawy i zakupu

  Lampy przednie (zwane również "reflektorami głównymi") są integralną częścią systemu oświetlenia samochodu. Emitują one światło w kierunku jazdy i są obowiązkowe w prawie wszystkich krajach. Szczególnie w krajach skandynawskich obowiązkowe są również światła do jazdy dziennej.

  Reflektory główne umożliwiają oświetlenie i rozpoznawanie przeszkód na trasie bezpośrednio przed samochodem za pomocą różnych wariantów oświetlenia (światła mijania, światła drogowego, światła postojowego, a także w coraz większym stopniu doświetlenia zakrętów i światła do jazdy dziennej). Służy to bezpieczeństwu własnych i innych użytkowników dróg, zwłaszcza gdy widoczność jest słaba.

  Z optycznego punktu widzenia główne reflektory również odgrywają kluczową rolę w projektowaniu pojazdu. Nadają one samochodowi typowe oblicze marki. Dlatego też reflektory często określa się mianem "oczu" pojazdu.

  Budowa

  Różne rodzaje światła w reflektorze głównym są zazwyczaj funkcjonalnie połączone w jedną obudowę. Reflektory przednie montowane są w pasie przednim lub obok osłony chłodnicy. Oprócz optyki, służy to również optymalizacji aerodynamicznej pojazdu. Główne reflektory zawsze emitują światło białe lub żółtawe. Światło ksenonowe emituje nieco niebieskie światło, ale jest ono nadal uważane za białe i dlatego jest dopuszczalne.

  Na początku lat 60-tych, tradycyjne żarówki (typ Bilux) były stopniowo zastępowane przez lepsze żarówki halogenowe do reflektorów. W przeciwieństwie do zwykłych żarówek, żarówki halogenowe mają dłuższą żywotność i wyższą wydajność. Reflektory ksenonowe wytwarzają dwa razy więcej światła w reflektorze głównym niż żarówka halogenowa i to przy zaledwie jednej trzeciej mocy. Dzięki temu droga jest jaśniejsza i szersza.

  Ze względu na znacznie wyższe koszty budowy, większość marek głównie montuje reflektory z technologią halogenową. Jednym z trendów w ostatnich latach jest technologia projekcyjna. Zmieniło się to z klasycznego klosza rozpraszającego na przezroczysty gładki z powierzchnią odblaskową w środku reflektora. Zarówno optyka, jak i skuteczność świetlna reflektorów są korzystniejsze przy tym rozwiązaniu.

  Diagnoza

  Aby zmniejszyć ryzyko wypadków w ciemności, szczególnie ważne jest regularne sprawdzanie systemu oświetlenia, a zwłaszcza reflektorów głównych. Prawie jedna trzecia wszystkich pojazdów wykazuje usterki w przednich reflektorach i innych częściach podczas corocznego testu oświetlenia, jak pokazują badania przeprowadzone przez Niemiecką Agencję Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

  Wszelkie usterki w reflektorze głównym można stwierdzić w drodze oględzin. Oprócz wadliwych świateł, nie prawidłowo wyregulowanych reflektorów, matowego szkła odbłyśnika lub kondensacji pary wodnej na wewnętrznych powierzchniach przednich reflektorów są również powszechne. Ponadto w reflektorze głównym mogą pojawić się pęknięcia spowodowane przez stłuczki parkingowe lub warunki atmosferyczne.

  Naprawa

  Jeżeli światła przednie są matowe lub pełne kondensacji, zaleca się całkowitą wymianę uszkodzonych świateł przednich. Na przykład dla wielu, starszych pojazdów Hella oferuje reflektory zastępcze, które w niektórych przypadkach dzięki najnowocześniejszej technologii reflektorów i najnowszym lampom halogenowym znacznie poprawiły skuteczność świetlną.

  Wymiana reflektorów głównych nie tylko poprawia bezpieczeństwo na drodze, ale także wygląd samego pojazdu. W większości modeli pojazdów można wymienić poprzez dostęp od komory silnika. W niektórych modelach konieczne jest również zdjęcie przedniego zderzaka i atrapy chłodnicy w celu zdjęcia i zamontowania reflektora głównego.

  Uwaga: prosimy sprawdzić, czy część zamienna określona przez DAPARTO rzeczywiście odpowiada części zamiennej, której szukasz. Dodatkowe informacje mogą być konieczne do zapewnienia, że dana część zamienna pasuje do wybranego pojazdu. Jeśli masz jakiekolwiek pytania, nie wahaj się skontaktować z nami.

  Wszystkie ceny w zł z podatkiem VAT i ewentualnie z kosztami wysyłki lub innymi składnikami ceny. Możliwość pośredniej zmiany cen i rankingu.

  www | daparto-web