Masz pytania? Wyślij e-mail na (service@daparto.de) lub użyj formularza kontaktowego
 1. Wszystkie części zamienne
 2. Wyposażenie wnętrza
 3. Filtr, wentylacja przestrzeni pasażerskiej

Filtr, wentylacja przestrzeni pasażerskiej do wszystkich pojazdów

Wybór pojazdu

Wybór poprzez katalog pojazdów

Filtr, wentylacja przestrzeni pasażerskiej

  Filtr, wentylacja przestrzeni pasażerskiej dla najbardziej popularnych marek

  • Audi
  • BMW
  • Ford
  • Mercedes-Benz
  • Opel
  • Renault
  • Toyota
  • VW

  Filtr, wentylacja przestrzeni pasażerskiej dla wszystkich marek

  Najważniejsze części zamienne Wyposażenie wnętrza

  Główne zespoły

  Filtry kabinowe do wszystkich pojazdów

  Zadanie

  Filtry kabinowe nazywane również filtrami przeciwpyłkowymi, mają za zadanie pochłanianie zanieczyszczeń z otoczenia takich jak kurz, sadza, zarodniki grzybów i inne drobiny wydobywające się z aut, które są wprowadzane przez system wentylacji razem z powietrzem do pojazdu. Występuje on głównie w pojazdach wyposażonych w klimatyzację, gdzie występuje większa wilgotność z powodu skraplającej się wilgoci z powietrza.

  Nie wymienianie filtra prowadzi do jego zapchania a co za tym idzie spadku wydajności układu wentylacji, parowania szyb, nieprzyjemnego zapachu i powstawania różnego rodzaju zarodków grzybów.

  Rodzaje filtrów kabinowych

  Filtry kabinowe spotykamy z dwoma rodzajami wkładów filtrujących.

  Filtr kabinowy Standardowy wykonany z higroskopijnej mikrofazy odpornej na wilgoć posiadającej właściwości antyseptyczne, dzięki czemu będzie odporny na większość zarodników i grzybów. Jego główne zadanie polega na pochłanianiu zanieczyszczeń stałych.

  Filtr kabinowy z wkładem węglowym posiada dodatkową warstwę filtrującą z cząstkami węgla aktywnego. Dzięki której pochłania z powietrza szkodliwe związki siarki, azotu czy spaliny, pochłania również zapachy.

  Wymiana

  Filtry kabinowe powinno się wymieniać, po przejechaniu 15000 km. lub minimum raz w roku, czynność ta zazwyczaj jest wykonywana podczas wymiany oleju silnikowego (inspekcji). W filtrze gromadzą się różnego rodzaju pyłki zarodniki grzybów, lekceważenie wymian pogarsza działanie wentylacji, następuje parowanie szyb i stwarza zagrożenie rozpylania szkodliwych nagromadzonych związków co prowadzi do bólów głowy lub mdłości.

  Najlepszy wybór - Filtr, wentylacja przestrzeni pasażerskiej

  Uwaga: prosimy sprawdzić, czy część zamienna określona przez DAPARTO rzeczywiście odpowiada części zamiennej, której szukasz. Dodatkowe informacje mogą być konieczne do zapewnienia, że dana część zamienna pasuje do wybranego pojazdu. Jeśli masz jakiekolwiek pytania, nie wahaj się skontaktować z nami.

  Wszystkie ceny w zł z podatkiem VAT i ewentualnie z kosztami wysyłki lub innymi składnikami ceny. Możliwość pośredniej zmiany cen i rankingu.

  www | daparto-web