Masz pytania? Wyślij e-mail na (service@daparto.de) lub użyj formularza kontaktowego
 1. Home
 2. Wszystkie części zamienne
 3. Paliwo, powietrze, zapłon, spaliny
 4. Filtr paliwa

Filtr paliwa Części zamienne do wszystkich samochodów

Wybór pojazdu

Wybór poprzez katalog pojazdów

Filtr paliwa

  Filtr paliwa dla najbardziej popularnych marek

  • VW Filtr paliwa
  • BMW Filtr paliwa
  • Audi Filtr paliwa
  • Mercedes-Benz Filtr paliwa
  • Opel Filtr paliwa
  • Ford Filtr paliwa
  • Renault Filtr paliwa
  • Toyota Filtr paliwa

  Filtr paliwa dla wszystkich marek

  Najważniejsze części zamienne Paliwo, powietrze, zapłon, spaliny

  Główne zespoły

  Działanie

  Filtr paliwa zainstalowany w przewodzie ssawnym silnika służy do oczyszczania z paliwa cząstek stałych. Element pracujący jako główny filtr przepływowy jest wypełniony głównie materiałem papierowym. Bez filtra paliwa zanieczyszczenia dostałyby się bez przeszkód do pompy paliwowej i układu wtryskowego silnika, co mogłoby spowodować kosztowne szkody wtórne. W dziedzinie filtrów paliwa należy dokonać rozróżnienia między filtrami benzyny i oleju napędowego. W porównaniu z filtrem benzynowym, filtr do oleju napędowego ma konstrukcję typu cartridge z kołnierzem po jednej stronie. Natomiast filtry benzynowe są instalowane z obudową z tworzywa sztucznego lub metalu lekkiego bezpośrednio "inline" w przewodzie ssawnym do pompy benzynowej lub w przewodzie ciśnieniowym między pompą a zaworem wtryskowym.

  Diagnoza

  Filtr paliwa jest wymieniany w regularnych odstępach czasu w ramach harmonogramu konserwacji pojazdu. Jeśli tak się nie stanie, filtr może zapchać się wraz ze wzrostem przebiegu, co może znacznie utrudnić przepływ paliwa. Zatkany filtr może spowodować m.in. zauważalne zmniejszenie mocy silnika lub całkowite zablokowanie przepływu paliwa. Dlatego filtr paliwa powinien być zawsze wymieniany w odpowiednim czasie zgodnie z instrukcjami producenta.

  Naprawa

  W ramach planu konserwacji i w przypadku zmniejszenia wydajności instalowany jest nowy filtr paliwa. Doświadczone klucze mogą zazwyczaj same szybko dokonać wymiany filtra, ponieważ jest on zazwyczaj montowany pod pojazdem w pobliżu zbiornika paliwa i jest łatwo dostępny. Niemniej jednak, należy zachować ostrożność, ponieważ paliwo wycieka po wyjęciu filtra. Aby ułatwić nieco rozruch silnika po wymianie filtra, nowy filtr można napełnić paliwem. Wymiana filtra paliwa jest integralną częścią kontroli pojazdu i dlatego jest zwykle przechowywana w magazynie w warsztatach. W przeciwnym razie nowe filtry do benzyny i oleju napędowego znanych producentów można szybko, łatwo i tanio uzyskać w Internecie na DAPARTO.

  Uwaga: prosimy sprawdzić, czy część zamienna określona przez DAPARTO rzeczywiście odpowiada części zamiennej, której szukasz. Dodatkowe informacje mogą być konieczne do zapewnienia, że dana część zamienna pasuje do wybranego pojazdu. Jeśli masz jakiekolwiek pytania, nie wahaj się skontaktować z nami.

  Wszystkie ceny w zł z podatkiem VAT i ewentualnie z kosztami wysyłki lub innymi składnikami ceny. Możliwość pośredniej zmiany cen i rankingu.

  www | daparto-web