Masz pytania? Wyślij e-mail na (ayuda@daparto.es) lub użyj formularza kontaktowego
 1. Home
 2. Wszystkie części zamienne
 3. Silnik
 4. Filtr oleju

Filtr oleju do wszystkich pojazdów

Wybór pojazdu

Wybór poprzez katalog pojazdów

Filtr oleju

  Filtr oleju dla najbardziej popularnych marek

  • VW Filtr oleju
  • Mercedes-Benz Filtr oleju
  • Opel Filtr oleju
  • Ford Filtr oleju
  • BMW Filtr oleju
  • Audi Filtr oleju
  • Skoda Filtr oleju
  • Renault Filtr oleju

  Filtr oleju dla wszystkich marek

  Najważniejsze części zamienne Silnik

  Główne zespoły

  Zadanie

  Zadaniem filtra oleju jest odfiltrowanie spalonych części oleju silnikowego, metalu i innych zanieczyszczeń z oleju silnikowego. Filtr oleju jest materiałem eksploatacyjnym, który należy wymieniać w regularnych odstępach czasu. Filtr papierowy, który był często używany jako przepływ wtórny, obecnie jest używany wyłącznie jako główny filtr przepływowy. Bardzo drobny i porowaty papier filtrujący, zatrzymuje prawie wszystkie stałe składniki (zanieczyszczenia). Oznacza to, że cząstki metalu i inne cząsteczki zanieczyszczeń nie mają możliwości zatykania kanałów olejowych ani obciążania łożysk ślizgowych w silniku.

  Kolejną ważną zaletą głównego filtra przepływowego są dłuższe okresy między wymianami. Ze względu na postępującą i nowoczesną produkcję filtrów oleju oraz stosowanie najlepszych papierów filtracyjnych, częstotliwość wymiany oleju oraz wymiana filtra oleju w nowoczesnych pojazdach z czasem wydłużono do 30.000 kilometrów.

  Diagnozowanie

  W przeszłości filtry oleju były wizualnie sprawdzane pod kątem zanieczyszczeń, w razie potrzeby czyszczone, a następnie ponownie instalowane, ale obecnie filtr jest wymieniany w regularnych odstępach czasu. Takie rozwiązanie zapewnia optymalny efekt filtracji i dłuższą żywotność silnika.

  Aby zapewnić prawidłowe czyszczenie oleju silnikowego podczas pracy, filtr oleju jest wymieniany podczas wymiany oleju, co odbywa się głównie w ramach planu konserwacji pojazdu silnikowego. W tym przypadku zależy to od odpowiednich wartości domyślnych producenta pojazdu silnikowego oraz opiera się na odpowiednich specyfikacjach producenta pojazdów mechanicznych. Odstępy wynoszą zwykle od 10 000 do 30 000 kilometrów lub, niezależnie od przebiegu, zmianę oleju i filtra robi się raz w roku.

  Wymiana

  Podczas regularnych kontroli pojazdu silnikowego i związanych z tym wymian oleju, filtr oleju jest zwykle wymieniany przy niewielkim nakładzie pracy. Większość filtrów to tzw. filtry kasetowe, które za pomocą gwintu wewnętrznego są ręcznie przykręcane do śruby dwustronnej na bloku silnika. Zewnętrzne pierścienie uszczelniające powinny być zwilżone niewielką ilością oleju przed montażem. Podobnie jak w przypadku starego oleju silnikowego, zużyty filtr oleju jest odpadem niebezpiecznym i musi być usuwany osobno.

  Uwaga: prosimy sprawdzić, czy część zamienna określona przez DAPARTO rzeczywiście odpowiada części zamiennej, której szukasz. Dodatkowe informacje mogą być konieczne do zapewnienia, że dana część zamienna pasuje do wybranego pojazdu. Jeśli masz jakiekolwiek pytania, nie wahaj się skontaktować z nami.

  Wszystkie ceny w zł z podatkiem VAT i ewentualnie z kosztami wysyłki lub innymi składnikami ceny. Możliwość pośredniej zmiany cen i rankingu.

  www | daparto-web