Masz pytania? Wyślij e-mail na (service@daparto.de) lub użyj formularza kontaktowego
 1. Home
 2. Wszystkie części zamienne
 3. Karoseria, blacha, przeszklenie, elementy budowy
 4. Bagażnik dachowy

Bagażnik dachowy Części zamienne do wszystkich samochodów

Wybór pojazdu

Wybór poprzez katalog pojazdów

  Bagażnik dachowy dla najbardziej popularnych marek

  • VW Bagażnik dachowy
  • BMW Bagażnik dachowy
  • Audi Bagażnik dachowy
  • Mercedes-Benz Bagażnik dachowy
  • Opel Bagażnik dachowy
  • Ford Bagażnik dachowy
  • Renault Bagażnik dachowy
  • Toyota Bagażnik dachowy

  Bagażnik dachowy dla wszystkich marek

  Najważniejsze części zamienne Karoseria, blacha, przeszklenie, elementy budowy

  Główne zespoły

  Funkcja i konstrukcja bagażnika bazowego

  Regał dachowy, zwany również samochodowym lub dachowym, to urządzenie montowane na dachu pojazdu w celu umożliwienia transportu dużych i nieporęcznych przedmiotów. W zależności od pojazdu, bagażnik bazowy jest mocno przykręcony do szyny dachowej lub zamocowany w rynnie. Niektóre modele posiadają punkty stałe w postaci gwintowanego otworu, który znajduje się pod panelem lub jest pomalowany. Są to tzw. punkty stałe, w których bagażnik bazowy jest na stałe połączony z nadwoziem pojazdu. Proste bagażniki dachowe składają się z dwóch prętów nośnych, które są wykonane ze stali lub lekkiego aluminium. Specjalne stopki zaciskowe lub haki tworzą połączenie w odpowiednich punktach mocowania. Oprócz mocowania na dachu, istnieją również systemy, które mogą być mocowane z tyłu pojazdu bezpośrednio do klapy tylnej lub sprzęgu przyczepy.

  Jakie rodzaje bagażników dachowych są dostępne?

  Regały dachowe różnią się przede wszystkim sposobem mocowania. Większość systemów jest mocno przykręcona do istniejącej szyny dachowej lub punktów mocowania na dachu lub rynnie. W wielu modelach bez takich stałych punktów, bagażnik dachowy jest mocowany i zaciskany w obszarze ościeżnicy za pomocą specjalnych i ukształtowanych nóżek mocujących. Sam system składa się z dwóch listew nośnych wykonanych ze stali lub aluminium, do których przymocowana jest plastikowa lub gumowa listwa ochronna, niezależnie od rodzaju mocowania.

  Jakie bagażniki dachowe nadają się do transportu rowerów?

  Wszystkie bagażniki dachowe, na których można zamontować bagażnik rowerowy, są odpowiednie do transportu rowerów. Jest to specjalne urządzenie, w którym rower może być bezpiecznie regulowany, mocowany i zabezpieczany. Rowery są przewożone na stojąco na dachu. Niektóre systemy uchwytów rowerowych mogą być montowane bezpośrednio z tyłu pojazdu na klapie tylnej lub na zaczepie przyczepy.

  Wymagania dotyczące stosowania bagażników dachowych

  Podstawowym warunkiem zastosowania bagażników dachowych są istniejące punkty mocowania lub możliwość mocnego zamocowania systemu w ościeżnicy drzwi. Bagażnik dachowy musi być również odpowiedni i dopuszczony do użytku w pojeździe. Regały dachowe nie wymagają ABE, ale należy pamiętać, że nad pojazdem nie mogą wystawać żadne części, które mogłyby stanowić zagrożenie dla innych uczestników ruchu.

  Na co muszę zwrócić uwagę przy zakupie bagażnika dachowego?

  Przede wszystkim należy upewnić się, że nowy bagażnik bazowy pasuje do pojazdu i może być używany. Wysokiej jakości bagażnik bazowy producenta marki jest zazwyczaj dostępny online w niskiej cenie i może być zainstalowany przez klienta. Przed zakupem nowego bagażnika bazowego najlepiej jest dowiedzieć się, jak zamontować go na pojeździe.

  Czy istnieją bagażniki dachowe dla samochodów bez relingów dachowych?

  W przypadku samochodów bez relingów dachowych zazwyczaj istnieje możliwość zamontowania ich za pomocą nóżek zaciskowych w ościeżnicy drzwi. Większość producentów samochodów wyposaża swoje modele bez relingów dachowych w stałe punkty na dachu, w których bagażnik bazowy może być na stałe zamocowany do nadwozia.

  Jak zamontować bagażnik dachowy?

  Zależy to od sposobu montażu bagażnika bazowego i pojazdu. Systemy, które są przykręcane do istniejących szyn dachowych, są montowane w kilku krokach, ponieważ cztery uchwyty są po prostu zakładane wokół poręczy i przykręcane do niej. W przypadku pojazdów z punktami stałymi, uchwyty bagażnika bazowego są zazwyczaj mocno połączone z nadwoziem pojazdu za pomocą śruby. Montaż bagażnika bazowego jest nieco trudniejszy w przypadku stosowania nóżek zaciskowych do mocowania w ościeżnicy drzwi, ponieważ w tym przypadku często konieczne jest ponowne ustawienie raz lub dwa razy w trakcie montażu, tak aby pręty bagażnika bazowego były następnie ustawione równolegle do siebie.

  Do jakiego transportu nadają się bagażniki dachowe?

  Regały dachowe nadają się szczególnie do transportu dużych i nieporęcznych przedmiotów, takich jak rowery czy sprzęt narciarski, ale także do przewozu bagażu, który nie ma miejsca w pojeździe i może być bezpiecznie przewożony w boxie dachowym. Na bagażniku dachowym można przewozić nawet długie przedmioty, takie jak drewniane listwy. Ważne jest, aby żadne części nie wystawały daleko poza pojazd i były pewnie zamocowane do bagażnika bazowego za pomocą specjalnych pasów naciągowych. W tym celu wystające części powinny być oznaczone czerwoną flagą na końcu towaru.

  Znani producenci bagażników dachowych

  Najbardziej znani producenci regałów dachowych to THULE, Westfalia i Bosal. Oprócz tego na rynku części i akcesoriów samochodowych reprezentowanych jest również wielu innych producentów, takich jak Atera, Rhino i Menabo.

  Uwaga: prosimy sprawdzić, czy część zamienna określona przez DAPARTO rzeczywiście odpowiada części zamiennej, której szukasz. Dodatkowe informacje mogą być konieczne do zapewnienia, że dana część zamienna pasuje do wybranego pojazdu. Jeśli masz jakiekolwiek pytania, nie wahaj się skontaktować z nami.

  Wszystkie ceny w zł z podatkiem VAT i ewentualnie z kosztami wysyłki lub innymi składnikami ceny. Możliwość pośredniej zmiany cen i rankingu.

  www | daparto-web